Спецификация Суворизма

Материал из OpenWiki.

Совокупность общепринятых и понятных правил, созданная для описания того или иного производственного процесса. Спецификация Суворизма описывает технологический процесс Телепортации 40 DVD дисков в 1 DVD диск

Пример спецификации Суворизма

ДСТУ 4145-2002

Седьмая поправка CZO положила началу разработке национального украинского интернет браузера и национальной операционной системе в Украине.

7. Пояснення щодо взаємодії операційної системи MSWindows з сертифікатами відкритих ключів, що видаються Центральним засвідчувальним органом Операційна система MS Windows для перевірки підпису під сертифікатом використовує функції так званих криптопровайдерів – бібліотек, що надають операційній системі та програмному забезпеченню, що працює під управлінням такої операційної системи, криптографічні сервіси. Криптопровайдери – це спеціальні модулі, що відповідають технології Cryptographic Service Provider (CSP) і реалізують певні криптографічні стандарти та алгоритми, у тому числі алгоритми електронного цифрового підпису. У стандартній комплектації усіх версій сімейства операційних систем MS Windows відсутні криптопровайдери, що реалізують алгоритми національних стандартів криптографічних перетворень і, у тому ж числі, функцій електронного цифрового підпису згідно ДСТУ 4145-2002. Відповідно ні операційна система MS Windows, ні програмне забезпечення, що користується послугами безпеки та захисту інформації, що надає ця операційна система не в змозі перевірити вірність електронного цифрового підпису під сертифікатом відкритого ключа, що виданий Центральним засвідчуючим органом. Це, відповідно, також тягне за собою неможливість встановити даний сертифікат у системі. Для того, щоб операційна система мала змогу перевірити корректність таких сертифікатів та вірність електронного цифрового підпису, необхідно встановити провайдер криптографічних сервісів, що реалізує алгоритм електронного цифрового підпису згідно ДСТУ 4145-2002, алгоритм криптографічної функції хешування згідно ГОСТ 34.311-95, алгоритм криптографічних перетворень згідно ГОСТ 28147-89 тощо. Також для перевірки корректності сертифіката та вірності електронного цифрового підпису можна скористатися сертифікованим програмним забезпеченням сторонніх виробників, у якому реалізовані вищезгадані функції. Таким програмним забезпеченням, наприклад, є абонентський програмний комплекс "УНІС-Монітор" ТОВ НВФ "УНІС".

Аналогічну ситуацію можна спостерігати в Unix–подібних системах, де для роботи з криптографічними функціями стандартно використовується програмне забезпечення з пакету openssl.

http://czo.gov.ua/index.php?page=info

Личные инструменты